İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi

euronews (Türkçe)

41 B görünümler38

  Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi'nde cenaze töreni düzenlendi.
  İLGILI HABERLER : tr.euronews.com/2021/04/17/ingiltere-kralicesi-2-elizabeth-in-esi-edinburgh-duku-prens-philip-defnedildi
  #Nocomment

  katma 21 gün önce

  YORUMLAR

  1. Nezahat Can

   Selamin aleyküm din kardeşlerim üç çocuğum la yaşamaya çalışıyorum evimde gıdam yok kirada kalıyorum maddi manevi desteğinize ihtiyacım var belediyeden aldığım yardım yetmiyor çocuklarımın ihtiyaç larını karşılaşamıyorum lütfen yardım edin

  2. Sèsè 60

   Mekanı cennet olsun kral, Atatürke çok hayrandı. Unutmayacağız 🇹🇷🇬🇧

   1. Serdengeçti

    ahahahah amamskkskskskskxkx

  3. HANDE S. YILMAZ

   Bari kral olsaydı adam prens geldi prens gitti iyi mi 😳😳😳dinince dinlensin

  4. Kişisel Manifesto

   Münker nekir: hayırdır İngiltere prensiyle mi konuşuyorum

  5. Nazım Bıçak

   Yerse ümük oynar bülük yemezse ümük ne yapsın bülük

  6. Çetin hakan

   mekanın cennet olsun filip :(

  7. recko recko

   Bir ata sözü derki aşk bir vişne ye ye kişne yani uzun lafın kısası toprağı bol osun.

  8. Melike Uysal

   Adam nihayet huzura erdi

  9. Servan yigit

   Çok üzüldüm prens philip ile çektiğim fotoğraflar aklıma geliyor. Onu özlüyorum 😢😞😖

  10. Recep Çicek

   Ateşin bol olsun philips.

  11. DANIEL DANNY DALMAÇYALI

   İNŞALLAH ÖTEKİ DÜNYADA HUZUR İÇİNDE YAŞAR, BU ARADA NEDEN HİÇBİR DÜNYA LİDERİ KRALİYET AİLESİNE TAZİYE DE BULUNMADI Kİ, ÖZELLİKLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BEN ONUN TAZİYE DE BULUNACAĞINA EMİNDİM AMA O BİLE TAZİYE DE BULUNMADI, NEYSE HUZUR İÇİNDE YAT PRENS PHİLİP, SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ YÜZ YILLIK KOCA ÇINAR.

   1. Ktb Harkness

    Hayır taziye mesajı yayınladılar hatta tbmm başkanı bile yayınladı

  12. Nergiz Seyfi

   Heyyyy Allah rahmet eylesin deme çünkü günah, dini müslüman olmayan birine rahmet dilemek günahmis o yüzden 🤐

   1. Nergiz Seyfi

    @sus lan ateşin bol olsun sbsjjshshajajs

   2. sus lan

    Allah rahmet eylesin

  13. ALİ KEREM ÖZGÜR

   Allah rahmet eylesin ve başın sağ olsun

   1. Ktb Harkness

    @Mesut Yılmaz Kraliçe Elizabeth başbakanının ayrımcı politikasına resti çekerek Nelson Mandela nın güney afrikanın ilk siyahi başbakanı olmasını sağlamıştır . Acaba gerçekte bu insanlar kim ne rolleri var diye düşünmeden kraliçeyi öne atıp arkadan işlerini halleden başbakanlara mı yönelsek . Çünkü Kraliçeye eleştiri yağmuruna tutan insanlar , Churchill veya Teacher gibi insanlara saygı duyuyor.

   2. Mesut Yılmaz

    @Lobsogoldoy Sorsak %90'ı müslüman bir ülkede yaşıyoruz ama halkımızın bir çoğu İslam Hukuku'nu bilmemekte hâlen daha şeriat'ı kafa kesmek sananlar var. Bulunduğumuz ülke de neden yok diye düşünmek bununla alakalı çalışma yapmak ve halkı bilinçlendirmek bizlere düşer. Öncesinde müslümanlığı anlatmak gerekir diye düşünüyorum. Çoğumuz taklidi iman ile yaşıyoruz(kulaktan dolma bilgiler, aileden gelen vs.), araştırmıyoruz, okumuyoruz, sorgulamıyoruz. Sorun da burda başlıyor zaten.

   3. Mesut Yılmaz

    @Lobsogoldoy İngiltere de müslümanlar için şeriat olması güzel bir şeyler. Benim kanaatimce de insanlar inanışlarına göre yargılanmalı(aynı Osmanlı da olduğu gibi). Ayrıca İngiltere'deki şeriat mahkemeleri , evlilik ve mali hususları kapsamaktadır. Yine de hiç yoktan iyidir. Müslümanlar icin bir ayrıcalık. Sadece Müslümanlar icin de değil diğer dinler için de böyle . Lakin şuan ki İngiltere sizi yanıltmasın her zaman geçmişi bilmekte fayda vardır. Dostunu düşmanını iyi bilmeli insan.

   4. Mesut Yılmaz

    @Lobsogoldoy Burada demek istediğim "Bu kadar zülüm yapmış bir ülkenin Prensine Allah rahmet eylesin demek abesle iştigal olur" idi. Lakin bir konuda yanıldığımı itiraf edeceğim. Burada Prens adına rahmet duası var , ülke adına değil. Yani ülkeye karşı tutumu düşünüp Prens adına konuşmak yanlış olur. Bunun için Prens neye inanmıştır?Nasıl yaşamıştır? Bunları bilemekle beraber kendi kıt bilgilerimle bir kanaate varmak yanlış. Lakin bir gayrimüslim ise ona Rahmet dilememek gerekir. Bunu da Yüce Allah Kuran-ı Kerim'de şöyle anlatmış:Cehennem ehli oldukları açıkça kendilerine belli olduktan sonra, -yakınları da olsalar- Allah’a ortak koşanlar için af dilemek, ne Peygambere ne de müminlere yaraşır.” (Tevbe, 9/113)

   5. Lobsogoldoy

    @Mesut Yılmaz Adamların kendi ülkelerinde şeriat mahkemeleri var. Senin ülkende var mı. Burda şeriat desen olay olur. Sonra İngiliz zalim, Türk mazlumun yanında; yersen.

  14. Zeynep

   I'm deeply sorry 😢

  15. Gozde Batan

   Nasıl defnedildi ya tabut asansör gibi indi nereye defnedildi hiç anlamadım

   1. Gozde Batan

    @Nefer hımm 🙄 teşekkürler

   2. Nefer

    Defnedilmemiş galiba kraliçe vefat edince beraber gömülecekler

  16. Emrah Şerare

   Ateşi bol olsun inşallah

   1. エレン

    Sen kendine musluman mi diyorsun? Once olenin arkasindan konusulmaz onu ogren. Atese girip girmeyecegi de Allah ile onun arasindadir seni ilgilendirmez

  17. vedat erdogan

   Bu garıda bi iki aya gider ondan sonra kim gelir acaba0

   1. Vüsalə Abusova

    Tabii ki, oğlu Charles

  18. Merve nur

   O kadar ülkeyı sömürdünüz o kadar insanin hakkini yedinizzz Size üzülmek bile icimden gelmiyor vicdansizlar

  19. mav mav miyav

   Zenginden olsan bu dünya, kimseye kalmaz..

   1. Anıl Anayurt

    Adam zaten kalıcağı kadar kalmış 100 ü görüyordu 3 ay daha yaşasaydı

  20. Deli Kiz

   Allah rahmet eylesin

   1. Deli Kiz

    @Ümit Çelebi İyi yada kotu biri ben ölen her insana Allah rahmet eylesin derim bu insanın kim olduğu fark etmez bu kişi bana bir kötülük yapmadı oda Allah'ın yarattığı bir insan din farklı yoksa oda benim gibi bir insan ve bunların hepsi benim düşüncem anladığını düşünüyorum ve bu konuyu kapatıyorum

   2. Ümit Çelebi

    @Deli Kiz onun söylediği ayıp değil senin düşüncen hatalı müslüman olmadığını herkes biliyor hangi müslüman başka bir müslüman topluluğu köleleştirir yıllardır sömürgecilikle ayakta duran bir milletin varisi imansız öldü gerisi ALLAH'IN bileceği iştir

   3. Deli Kiz

    @Boran Emre TOPÇU çok doru bir düşünce bu

   4. Boran Emre TOPÇU

    Bakara suresinin 62. ayetinde ve Maide suresinin 69. ayetinde Cenab-ı Allah çok açık şekilde buyuruyor. Onların (Hristiyanlar ve Yahudiler) arasından Allah’a iman edip peygamberi yalanlamayanlar vardır. Onlara korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir. İmanını, inancını bilemezsin. Kin güdüp kötü düşünmek ve ölmüş, bu dünyadan göçmüş bir insanın arkasından kötü konuşmak bir Müslüman’a yakışmaz. Bize ölen kişiye Allah’tan af dilemek düşer. Allah rahmet eylesin.

   5. Deli Kiz

    Ayıb diyilmi

  21. Evimizin Kalbi Mutfak

   Islam dini ne güzel bir din. Bir kez daha gördük. Cenaze torenlerimizin bile bir maneviyatı var. Bi de bu törene bakın. Maneviyattan uzak. Rabbim affetsin diycem de adam müslüman değil. Müslüman olmayan birinin şansı yok.(Bu yazıyı okuyup hemen sen bilemezsin onu diyenlere peşin peşin söylüyorum. Ayetler ve hadisler ışığında yazdım bunu. Kurtuluşun birinci şartı müslüman olmak. Eger müslüman değilse bi insan o cennete giremez.

   1. Anti islam videolar

    @Merve nur muhammed doğru der kadın akıl noksanlıdır

   2. Evimizin Kalbi Mutfak

    @Mertcan balık peki inanmayan bi insana senin kendini yormana ne demeli o zaman. Cevap verdigin kisi inanmiyo sen ayet ile cevap vermissin. Keske bunlar laftan anlamaz dedigin kisi hakkinda hukum vermesen. Allah asil sizleri islah etsin.

   3. Evimizin Kalbi Mutfak

    @Berfin Dal Hasaa vahiy Peygamberlere iner. Benim öyle bi iddam yok. Allahın hükmü böyle. Ben demiyorum Rabbimiz soyluyo

   4. Evimizin Kalbi Mutfak

    @Fran Mrtks Yaşamını dediginiz şekilde sürdürenler elbet Allahin gazabına uğrarlar. Allah ihmal etmez sadece mühlet verir. Islam dini öyle güzel bir dindir ki Allah ne bir zerre kötülüğü ne de zerre kadar bi iyiliği karşılıksız bırakmaz. Islam dinini araştırın. Kutsal Kuran-i okuyun onunla amel edin. Insanoğlunun amellerine bakarak hüküm vermeyin. Hz. Muhammedi araştırın Allahın emir ve yasaklarını araştırın. Asıl din o. Makam mevki peşinde koşan, modayı kendine tesettür yapanlarin yaşadıkları islam değil. Islam dinini kötülemeyin. Şüphesiz Allah katında tek din Islamdir. Ama sizin için dua edicem kızmıyorum size . Rabbim gönlünüze hidayet versin. Araştırma fırsatı versin. Ha bi de Islam dini asla koru körüne inanmayı şart koşmaz. Ama islam dinine girdi isen gerekliliğini yerine getirmeni emreder. Kezaa bütün dinler böyle değil midir. Siz islam dininin maneviyatını bi tstsaniz böyle demezsiniz. Ibrani dinleri içinde en maneviyatı fazla olan islam dinidir. Şüphesiz son din islamdır ve Hz. Muhammed ile Allah nurunu tamamlamıştır. Hz Muhammed nasil bizim peygamberimiz ise diğer peygamberler de öyledir. Hic düşündünüz mü Biz diğer peygamberleri kabul etmezsek dinden çıkıyoruz. Ama hıristiyanlar Hz Muhammedi reddedince dine giriyorlar. Işte islam dini böyle bir din.

   5. Merve nur

    @Berfin Dal pekii canim sorayim dedim yinede 😏

  22. muallim

   Bayrak ne bayrağı

   1. m c

    Prens Philipin Edinburg Duku olarak kendi bayragi var. Ayrica hem Yunanistan hem de Danimarka kökeni var. Yanlis bilmiyorsam kendi bayraginda bu iki ulkeyi temsil eden renkler ve isaretler var.

  23. Buse S

   Ne enteresan seyler ya

  24. ApranaX228 ApranaX228

   Neyin prensi neyin dükü lordu bedavadan dünyada yedi içti keyfini çıkardı gitti

  25. Merritamon Merritamin

   Kraliçe kocasına çok aşıktı onun yokluğuna fazla dayanamaz 1 yıla kadar gider bak görürsünüz

   1. Merritamon Merritamin

    @Fran Mrtks evet öyle

   2. Fran Mrtks

    Aşklarına bire bir şahit olsun, aranızdan su sızmıyordu

  26. Fran Mrtks

   Sırada oğlu ve gelininin cenazesini yapmaya geldi. Herkesi uğurladıktan sonra artık

  27. kedigiller kedi

   Bizene öldüyse bizimde sehitlerimiz var onlar diyormu bize hergün sehit veriyor türkiye diye .

   1. Merve nur

    Turkiye kimsenin hakkini yemediii kimsenin ülkesini sömürmedi tam tersine biz sahip ciktik vatansiz kalanlara ..

  28. Sinan Eken

   Bu philips i ....

  29. ayisigivadisi

   Hadi bakalım sonsuz azabın ilk ayağı olan kabir azabı başlasın. Ateşin bol olsun ohhh🔥🔥🔥🔥

   1. kızıl alev

    @ayisigivadisi ölmüş insanların arkasından h🐶vlamak müslümanların fıtratında var...

   2. kızıl alev

    @Recep Çicek ölen insanların arkasından h🐶vlamayı bırakın!!

   3. kızıl alev

    @Recep Çicek ne yani bedevi çöllerinde uydurulmuş hurafelere gerçekmiş gibi inanan arap develeri mi dolu diyorsun??

   4. Recep Çicek

    @kızıl alev sen kafayı yemisin. Boşşs insanlarla tartışmam ben. Sen belliki insanları kışkırtmak için yazıyorsun. Şunu asla unutma gerçek tektir.

   5. kızıl alev

    @Recep Çicek onların imanı var, sizin bedevi hurafelerine ihtiyaçları yok...

  30. Abdullah Caymaz

   Yazık kadına 100 yaşında dul kaldı

   1. Nihad Brown

    Yalnız 100 değil 95😑

   2. pro gamer

    Yeni ayarlar merak etme Bi posta

  31. imagine044

   1:14 ben orda olsam dayanamaz gülerdim .

   1. Berke Çelik

    Babanın cenazesinde mi?

   2. SonRituel

    Prensi Düdüklemişler, bunda komik bir durum yok!!!!

  32. Baransenem Ozulku

   Hey gidi hey hayati hp fakirlik yoksulluk içinde gecti çok çekti rahmetli çok bi kuru ekmekle günü geçiriyordu peh hakkinizi helal ediyomusunuz😢😢

   1. Baransenem Ozulku

    @Işıl senin bnm bilmedim ne işlerin altinda onlarin parmagi var

   2. Samet Demirtaş

    @Işıl bu bilgiler doğru ancak ne yapalım İngilizlerin yasını mı tutalım bayrakları yarıya mı indirelim ?

   3. Işıl

    Kraliçe Elizabethle evlenene kadar güzel bir hayat geçirdiği söylenemez aslında. Ailesi Yunanistandan sürgün edilmiş, babası bir daha arayıp sormamış, annesini şizofren diye hastaneye yatırmışlar, ablası hamileyken helikopter kazasında ölmüş, diğer kız kardeşleri nazilerle evli olduğu için düğüne çağırmamışlar.

   4. Samet Demirtaş

    Baransenem hanım latife ediyorsunuz

   5. Gunay Sezgi

    Hayır

  33. Yılmaz Duran

   Aha ne götürdü eli kanlı katillerin ülkesi kendi çıkarı için dünyanın gözünün yaşına bakmadan öldüren İngiltere

  34. Jeffrey Wrestler U.K🇬🇧

   Farewell good man😪🇬🇧🇬🇧

  35. okul

   canlı izledim çok uzun sürdü. sürekli tören tören. çok resmi idi.

   1. Deniz Ferman

    Ölmeden önce sade bir tören olsun demiş bu sade hali yani

   2. Alex

    Kraliçe 2. Elizabeth in cenazesini izle birde tabi kadın 200 yaşında ölmezse

   3. Ünal Bakay

    Büyük dünya kraliçesinin eşi normal bir tören olmuş daha şaşalı bekliyordum

  36. Black Noise

   garip bir dünyada yaşıyoruz.milyonlarca afrikalıyı kolonize etmek için öldüren dünyanın en büyük sömürgeci ülkesi ingiltere bizlere bu cenaze ile dünya adaletinin nekadar iki yüzlü olduğunu bir kez daha ıspatladı.

   1. Merve nur

    Gec bile kaldilar ölmek için

   2. kedigiller kedi

    Afrikadaki zenciler öyle üzgünlerki ellerinden phillipin fotograflari agliyorlar bende anlamadim o kadar zulün etti ingilizler

   3. S

    @Yaşar Çulha Nedenmiş

   4. Yaşar Çulha

    @S neden acaba varmi bir fikrin

   5. S

    Peki bunlara kendi atası gibi sempati ve hayranlık duyan içimizdeki aptallarımıza ne demeli?