Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Videolara istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler izleyenlere ait olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin gerek doğrudan gerek dolayısı ile uğrayacağı maddi ve/veya manevi zararından Avrasya Yatırım sorumlu değildir.

 • 30
 • 50 240 221

YORUMLAR

 1. UMITLY

  Hocam ilk defa baltayı taşa vurduğunuza şahit oluyorum. Konuyla ilgili yeterli bilginizin olmadığı ve kripto paraların amacının ne olduğunu bilmiyorsunuz. Kaldı ki kripto paralarla yapılan alışveriş kayıtları herkese gider. Madencilik yapan tüm şahıslar bu kayıtları kendi defterlerinde tutmaktadırlar. Lale male baya saçmalanmış. Yarın BTC 1 milyon dolar olunca ne diyeceksiniz bakalım?

 2. muharrem yılmaz

  Saolasın abi ne dersen tersini yaptım hep kazandım sayende dünden beri borsanın başındaydım rahatladım rahatça tekrar giriyorum piyasaya

 3. youwatch

  Ağzı olan konuşuyor

 4. -Taner Şinik

  Abone olduğum ve her daim videolarını izlediğim birisi ancak bu bitcoin konusunda ağır saçmalıyor. Geçen de vardı yine böyle bir videosu yok devleti göreve çağırıyoruz buna müdahale etsinler falan. 2 aydır batmış olan bist ile ile ilgili hala borsa eğitiminden bahsetmesini biliyorlar neyin kafası bu arkadaş, borsa şişirilirken normal kripto para şişirilince anormal. Bitcoinin arkasında 8-9 sene önce de devletler yoktu o tarihte 6 dolardı bugün durum ortada dolarla para kazanmak zordur bırakın da insanlar adam akıllı para kazansın kriptolarda

 5. Emrullah Çakır

  parası ordusu ve siyaseti olan savunduğun sistem mozambik para biriminde olanlara 5 yılda %250 değer kaybettirdi bunu da hatırlatayım da belli ki unutuyosunuz. beni 5 yılda %250 fakirleştiren merkezi sistem sizce yeteri kadar iyi çalışıyor mu?

 6. Kaya Öztemel

  Birileri denesin olursa biz sonra gireriz diyenlerin mantığı. O zaman geç kalınır. Mesele dijital para değil blockchain !!! Örnek : senin borsan var burdaki hisseleri bu sisteme dönüştürebilirsiniz o zaman bu teknoloji anlaşılır. Ona bakarsanız, sahte para basılıyor hatta yakın zaman 1 2 yıl önce bu paraları bankamatikte yatırıp gerçeğini çekmişlerdi haberlere düştü. Gerçek çek alıyorsun karşılığı olmaya biliyor. Sahte altın, sahte çiflikbank, vs bürsü güvensiz alanlar var İşte devletler bu sistemlerin suistimali engelleyecek düzenlemeler yapar. Güvenilir alt yapıları kurulmasını destekler ilk yapan kazanır, bundan senyoraj bedeli kazanır. Yoksa bizim Otomobilimiz vardı. Hani nerede, ama hala dev yatırım diye araç geliştirme ile uğraşıyoruz. Adamlar uzaya çıkmak için test uçuşları yapmaya çalışıyor. Birileri bir kontratla senin adına kayıtlı ama kendi ipotekli kredi kontratı yapıp sana son taksiti ödemeyene kadar mülkün sadece kullanımını veriyor. 1 taksiti ödendiğinde okumadığın onca sayfayı imzalamışsın. İçinde taksit gecikirse diger taksitler muacel olur kimsenin anlamadığı yani istersem hepsini toplu isterim ödemesen evine el koyarım anlamı olan ibareler var. Bunlar mı güvenli. Bir zamanlar şeyler hocalar çocuklarınızı okula göndermeyin diyordu. Bu hepsinin çocukları bir bakıyorsun bir makam mevki sahibi torunlarıda öyle. Ve hala bu ülkede okumamış vatandaş en makul vatandaş iltifatları ile dillendiren bizleri temsil edenler var. Borsada çok sıkıntılı 300 firma halka açılmak isteniyormuş, kimse sıkışmadımı işine ortak aramaz, bazıları istisna. Kimseye tavsiye değildir;) hayatta karşılaştığımız bu. Bu ülkede kimse kimseye iyi olanı layık görmez. Birileri borsa eğitiminden bahseder, ama 4 yıl iktisat mezunu hala gidip okul bittikten sonra borsa eğitiminide piyasadan satın alıyorsa. Ben suçu eğitim sisteminde ararım. Kur bir bilgisayar aç bir demo hesap, 4 yılın 4 ayını uygulamalı anlat. Ha işte eleştireceksen bu bakış açısı ile eleştrin.

 7. Mehmet Alpaslan

  Özgür hocayı izlememiş

 8. Şükrü İpteş

  Remzi hocamıza blok zincir teknolojisini araştırmasını ve daha sonra tekrardan yorumlamasını tavsiye ederim. Bize alma diyen para babaları kripto para stokluyor. Çok yakında seçimlerin ve devlet işlerinin bile yürütüleceği blok zincir teknolojisinde projeleri bulunan girişimlere düpedüz iftiradır. Bir şeye de ülke olarak erken giriş yapalım. Bu kafayla maalesef ben ve benim gibi gençlerin geleceği oldukça karanlık, hiç ışık yok.

 9. Androidea Tech

  Çok fazla bilgi eksikliği ve yanlışı var...

 10. Güneş

  Teşekkürler

 11. sadegercekler gerceker

  Adam gercekleri anlatmis nedense yorumlarda linc edilmis :)

 12. SANTA CRUZ

  ABD nin dijital parasıyla Bitcoini kıyaslamak bu işi bilmediğinizi gösteriyor ... Bitcoin dijital para değildir

 13. Engin demirol

  uzun zamandır sizi takip eden ve öngörü paylamlaşımlarınızı takdir eden bir takipçinizim. Fakat bu konu hakkında bilgi eksikliğiniz olduğunu fark ettim. Çok uzun bir şekilde görüşme imkanımız yok bu konuda burdan çok uzun sürer.Sabancı Ünv. Ekonomi bölümü Özgür demirtaş ı takip edebilir yada iletişime geçebilirsiniz. Sonuçta her ikinizde Ekonomist siniz ve ayndili konuşursunuz.(Kendisini tanımam geçen bir tv programında denk geldim) Konuya Bakış açısı Farklı bir persfektif katabilir. Nacizane bir öneri. İyi çalışmalar

 14. İdris Çicekli

  Çok teşekkürler hocam

 15. mustafa tekin

  Altında ve dolarda terste kalan arkadaların zararlarını kurtaracak para bitcoinden gelecek para sanırım. satın bitcoinlerinizi altın dolar alın. zararda olan arkadaşlar kar ile paralarını kurtarsınlar. Sonuçta "maaşınızı dolarla almıyorsunuz". YTD birazını da borsaya yatıralım onlarda sevinsinler. Kar ile satış yapıp çıksınlar. YTD piyasalarda terste kalanların işlem hacminin yükselmesine ihtiyaç var sanırım. Sonunda da ülkede neden üretim yok diyerek "isyan" edelim. İTD

 16. Engin demirol

  2015 den beri ilgileniyorum. Orta ve uzun vade yatırım yapan asla kaynetmez..tabikide her kripto için değil ama ilk on içinde olamlar için geçerlidiyebilirim.

 17. Hüseyin Şenkozat

  Abi biraz daha araştır kripto parayı. Kripto para dijitaldir fakat dijital para kripto değildir. Evet devletler zarar verebilir ama bitiremez. En fazla vergisini alabilir. Altının muhatabı kim?

 18. Murat Melek

  Biri şu adama blochckain teknolojisinin ne olduğunu anlatsın

 19. Kursat Kadir CANLI

  Arkadaş yanlış yola girmiş. Aynı zamanda teknik bilgisizliğini de ifşa etmiş. Bitkoin açık kayna kodlu bir girişimdir. Blokzinciri ise basit web barowserler ile gözlenebilmektedir. Bitkoin'in balinaları, büyük hareketler izlenebilmektedir. Şu ana kadar genesis blokta bulunan 50 bitkoin dışında gizli bitkoin bulunmamıştır. Bunlar Satoshi Nakamoto takma adlı kişinin senyoraj hakkıdır.nnii 50 bitkoin ise üretilmiş 17,5 milyon bitkoinin yanında devede kulaktır. Bitkoin teknolojisin arka kapısı yoktur. Açık kaynak kodlu olduğundan kaynak kodunu siz de dahil olmak üzere kriptologlar izleyebilmektedir. Bunca zamandır kaynak kodunda bir arka kapı, bir tetikleyici, bir tuzak kod bulunamamıştır. Evet, hükümetler, Merkez Bankaları, küresel oligarklar halkın tasarruflarını SÜLÜKLEYEBİLMEK için kendi paralarını istiyor. Hatta kendi kriptoparalarını. Halen kripto paralar arasında bizlerin şitkoin dediğimiz böyle boktan paralar vardır. Yani yazılımı kapalı olan, emisyonu şirket kontrolünde olan paralar. Bunlardan elbette uzak durun. Şimdi bize hiç de yabancı olmadığımız haberler veriliyor. Küresel SÜLÜKLER tasarruflarımızı rahatça yağmalayabilmek için kriptopalarar üzerinde yasakçılık dalgası başlatmış. Biz bunu yıllardır duyduk, işittik. Pek çok totaliter, faşist ülke bunu denedi. Çin denedi. Ama uzun sürmedi. Çünkü kripto paralardan özellikle omurgası sağlam olanlar dayandığı felsefesi itibariyle sallandılar ama dayandılar. Dahası, yasakçı ülkeler bir gün devran döndüğünde, yaptırımlara maruz kaldığında, AB/D finansal sisteminden dışlandığında aslında kriptoparaların ne kadar büyük bir imkan olduğunu yaşayarak anladı. Kriptoparalar ezilen milletlerin, yaptırım altında kalanların, tasarrufları SÜLÜKLENENLERİN bir çaresidir. Evet, Avrupa, batı, ve onun bir eyaleti olan Türkiye bir blok olarak yasakçılığa saparsa bu bitkoin fiyatlarında birkaç senelik düşme, durgunluğa sebep olur. Ancak, bu paraların teknolojilerini üretenler tam da totaliter, faşist, yasakçı ülkeler ve iklimlere dirençli olması için tasarım yapmıştır. Bitkoin kolayca yer altına iner. Ve orada saklanır. Devran döner, yasakçılar bin pişman olur. VE bitkoin yeniden sahneye çıkar. Her zaman kusurları, mahsurları, sıknıtıları gideren yeni FORKLAR/ÇATALLANMALAR imkan dahilindedir. Daha şimdiden arzu edilen teknik özelliklerde paralar mevcuttur. Saldırılar hep vardı. Bundan sonra da olacaktır. Bunların çözümleri sistemin içinde vardır. Küresel oligarşinin oyuncağı olmuş abileri unutun.

 20. Mesut Eren

  Dolarda söylediği hiçbir şey çıkmayan Hoca ne diyosa tersini yapın...

 21. Babür Can

  Bitcoin hariç diğerleri çöp olur.

 22. İST34 SNP57

  PARA KAZANMAK BİZ VATANDAŞİN NEYİNE

 23. İn Cin Sende, İncitme

  Siyasal islam çöktü kurtuluş deistliktedir sömürgeyi din diye yutmuş toplumun bu hale gelmesi çok normal adam çoluk çocuğunun geleceği olan fabrikalar satılınca davul bayram yapıyor aç işsiz kalınca türbeye gidip çocuğuna iş istiyor ! Bu ülke çok acı çekecek umarım sonu hayırlı olur!

 24. Halim Ayhan

  Evren reis dolardan başka bişey konuştun ilk defa vay be 👏👏👏

 25. Abdüssamed Ata

  Sadece eldeki verilerden konusuyorsunuz tabi dogruluk payı cok ama sizlerin sözüne inansak son 10 yıldan beri memleket batmıştı ancakunutmayın türkiyenin konumu ve etkisinden dolayı hic bir büyük güç ülkenin batmasına dediginiz noktaya gelmesini istemez. gebze de işler durdu diyorsunuz tam tersi ihracat icin mesai üzerine mesai yapıyoruz sırf eleştirmek icin muhalefet oldugunuz icin konusmayın lütfen gercekleri söyleyin

 26. baris yasar

  Eskide kalan ekside kalır. Orta çağda yaşamıyoruz. Kağıt para işi bitiyor. Bu kadar basit.. Zso nun dediği gibi " senin at araban var diye motorlu arabaları kötülüyorsun. Yapman gereken kendini geliştirmek ve daha iyisini yapmak"

 27. appan arha Karss

  Bizde Yasalarla yönetmenliklerle,Yönergelerle,Teamüllerle Merkezbank çalışıyordu...Başına Biat edecek birini oturttular,İstediklerini yaptırıyorlar...Yapılan şeylerin şeffaf açıklandığı mechul.Ne derlerse inanırken.₺ değerini artırıyoruz Sloganıyla Döviz Stoğu negatif milyar $ kadar eritilirken Cebinizdeki Parada erimiş.Hesap soracak Yetkin makam da yok.Asırlık Amerkan finans firması üstelik de Bağımsız denetim altında,Siyaset Adamı Ütopyasından uzakken çöktü.Sadece Etik değerlere bağlı olduğunu sanarak yatırım yapmanız çok riskli.

 28. nevruz ciftci

  Belli senin çok yanmışki bu videoyu yaptın. Bitcoin en güvenli ve bana göre geleceği parlak yatırım aracıdır. "Yatırım tavsiyesi değildir"

 29. İnfinity theory

  AB dünyanın en prestıjli dijital parasını herkesten önce piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor.ABD dijital dolar konusunda şimdilik beklemede ama karşı değil,bunlara çin japonya ve ingiltere de eşlik edecektir.sonuç olarak ben dijital euro dolar pound varken neden diğer dijital paraları kullanayım ki?benım için en önemli konu güvenlık!

 30. Selim SEZGİN

  Hayat elektronik olacak, istenirse het şey kontrol edilir... Bunlarda olsun neden karşı tarafı oynuyorsun.

 31. Yusuf Kerim

  Hocam siz hangi kafadasınız? Kripto paralar $2,000,000,000,000 a ulaştı. Gayet güvenilir bir sistem var. Fiyatı serbest piyasalar belirliyor. Bunu icat eden adam da kafasına göre bitcoin basamaz. Sistem gayet belli ve anlaşılır. Buradan dünyanın diğer ucundaki adama bile çok rahatça para yollayabilirim kripto sayesinde. Hiçbir merkezi otoriteye de bağlı değilim. Kendi paramın efendisiyim. İnsanlar akın ediyor çünkü arkasında mükemmel bir teknoloji var. Asıl üzüldüğüm şey, bitcoin e laf eden adamların 5-10 yıl sonra bitcoin alacak olmasıdır 🤣

 32. Poseidon. M

  Hocam diosun ki, her benimki lale diyeninkini koklamayacaksın mı?Doğru mu anlamışım?😎

 33. Hüseyin Şenkozat

  Abi içten içe inanmıyorsun kripto paraya. Arkasında birilerilerinin olmaması daha güvenlidir bence.

 34. MEHMET KAYGUSUZ

  Bu kadar vizyonsuz mantiksiz zorlama bir aciklama gormedim. .. la dingil kenan, ulkeler ha dijital basmis ha kagit uzerine... sonuna bir sifir at piyasadaki para katlansun. ..

 35. Yusuf Kerim

  Kripto Paraya sahip olduğum için mutluyum. TL den daha güvenilir olduğu kesin :)

 36. sezgin yağcı

  Bitcoin değeri düşebilir artabilir ama çökemez.

 37. Cemil Denizel

  LALE ornegi yanlis. yarim ceyrek yada onda bir lale alamassin 1 adet alirsin ve fiyat artarsa pahali gelir. Fakat Bitcoini 10 dolarlik ta alirsin illa 1 adet bitcoin alip tutmak zorunda degilsin.

 38. Özkan Güngör

  Shortamı girdin kardeş

 39. Alexandre Dumbass

  Seni yaptigin siyasi algidan hep elestiririm ama adil adamim bu kez takdir ediyorum. Ben de diyorum cok gec olmadan cikin bitcoinden ve altcoinlerden, depresyona girer hayata kusersiniz yoksa yakin zamanda. Ekstra olarak bitcoin ile altin ters korelasyonda. Bu ara altin da durun.

 40. Sema Tosyali

  Evren bey ve Remzi bey sizi gerçekten de çok tebrik ediyorum fakat bir durumu merak ettim bunları anlatırken hiç Forex ve Coin piyasasında işlem yaptınız mı ? neyin ne kadar düşeceğini nasıl öngördünüz ? Hani dediniz ya doların 6,50 lere gelmeyeceğini ABD tahvil faizlerini bu kadar arttırmışken herkesin zaten tahmin edebileceğini sizin bu anlattıklarınızıda aslında herkes tahmin edebilir mi ? Ninelerimiz ve Dedelerimiz için çok güzel bir anlatım olmuş fakat devir dijital devir o nedenle dijital paranın da yaygınlaşıyor olmasını artık kabul etmeniz çağa ayak uydurmanız gerektiğidir ...

 41. य क

  Yemeyin içmeyin Coín alın beyler Felaket yükselecek.Devammm 😀

 42. Alparslan genç

  Bitcoin bir gecede sıfırlayacak .Önce dünyadaki para arzının önemli bir kısmını toplamaya çalışıyor .

 43. MEHMET KAYGUSUZ

  Allah rizasi icin bugune kadar 1 tane iyi yorumun oldu mu? Kenan. .. Hep Kiyamet hep Kiyamet! ! Gozlugunu cikar keno

 44. Abdulhamidullah Tostos

  niye ya lale şu an yasakmı XD

 45. Hamsi Gücü

  Ben paramı 30x katladım kripto paralarda bu sene,3 bin dolar ile girdim şuan 91 bin dolar var binance hesabımda.Kazanan kazandı kazanıcağını o yanan canların arasında ben olmuycam :D

 46. Kenan Atalay

  bu video tekrar mi sanki onceden aynisini dinlemistik.

 47. Mustafa Kavlak

  Bence bitcoin veya coinler tamamen hayal ürünü hiçbir dayanağı yok insanların kumar hırsı

 48. ismail güler

  altında ekonomiye yaramıyor ya da ünlü bir kişinin yaptığı resimler de ama değer saklama aracı sonuçta bitcoini BİST 'e tercih ederim. Tabi ki aldığın fiyat önemli tepeden hiçbir mal alınmaz.

 49. İnsect Game one

  kripto paralar hakkında böyle düşünmeniz şahsen beni hayretler içerisinde bıraktı evren bey bu ülkede dijital paraya geçsek ne olurki onuda çalıp çırpıp yandaşa yedirirler hem siz btc ilk çıktığında evinizde ''minning'' yaptınızda 500 adet btc kazdınızda elinizimi tutuk kripto paralara karşı olanlar geleneksel bankacılık olsun para bende olsun hatta parada olmasın kağıt üstünde istediğime istediğim faizde olmayan paraytı satayım kontrol kontrol işte bu zihniyet e karşı oluşmuş bir olay bu neyse anlaşıldı sonuçda herkesin bir renk i olucak

 50. Atilla Din

  👍İFLAS

 51. DENİZ YEŞİLOVA

  Yarın kıcındaki donu bitcoinle alacan

 52. Alp Burak

  gerçekten olayı anlamadığın için üzgünüm Bence defi ne demek neden önemli anlaman gerek Çinin bastığı dijital para bildiğimiz paranın dijitalidir ve Defi değildir Kriptoların karşısındaki güç insanları tuvalet kağıdının üzerine 100 dolar yazıp o kağıdı değerli kılan merkez bankalarının yanındaki güçtür Üzgünüm ama bu konuyu çalışmamışsın Bankaya 10bin lira yatırıyorsun sana 500 lira faiz veririm diyor alıyor o parayı bana kredi diye veriyor bana da diyor ki 1000 lira faiz işletirim işte senin anlattığın senyoraj hakkının günümüzdeki hali bu Artık orta çağda yaşamıyorsak bu düzen de artık zamanını doldurdu

 53. ali tun

  İşte bitcoin lale soğani değil

 54. Ferruh Gevheri

  Asıl lale balonu; sınırsız bir şekilde basılan Dolar, Euro, TL dediğimiz fiyat paralardır. Kripto paraların nihayetinde düşüş trendine gireceğini biz de biliyoruz hoca. Ama sonra tekrar yükselecek. 2017 yılında yaşandığı gibi. Bir anlık sert düşüş yapar yapmaz, fırsattan istifade, felaket tellallığı yapmanın anlamı yok. Hangi piyasa düşüş trendine girmiyor ki? Altın piyasası hiç düşmüyor mu? Borsa piyasası? Döviz piyasası? Yok senyoraj hakkıymış, yok asıl kaymağı para babalarının, devletin yemeleri lazımmış. Kripto paralar da zaten bu adaletsizliğe karşı bir baş kaldırı olarak ortaya çıktı. Herkesi bu yeni parasal sistemi desteklemeye davet ediyorum.

 55. Antoninus Aurelius

  surekli bunu soyluyorum, paranin arkasinda kim var, efendim ledgerlar heryerde imis, kimsenin bunun denetlemesi mumkun degilmis, iyi de ben bunun hesabini kime sorucam dedigimde regule olmayan bir piyasa...ona cevap yok

 56. Emre Durğut

  Bitcoin merkeziyetsiz bir yapıya sahip ama şu an ki paralar bi merkeze bağlı bu da bazı devletlerin işine gelmiyor. Btc yi yasaklayan ülkeler sonradan kendisi almaya başladı neden bunları söylemiyorsun. Geleceğin parası btc Dir. Sınırlı ve merkeziyetsiz olması talebi arttıracak

 57. Antoninus Aurelius

  dijital paralar kullanilacak ama bu paralar degil, bunu anlamayan bir tek Turkler, en cok bitcoin bizim elimizde

 58. Furkan Cankurt

  Bu adam hep yalan

 59. TheGSTurk

  Siz hala Merkezi sistemden yanındasınız. Millet (yani talep yapan insanlar) decentralized sistem istiyor. Devir aynı devir değil. Dünyada sistem değişiyor. Digital paralar ülkeler çıkartacak kesin bu. Örnek sen bakkala bugün Euro veya Dolar niye kabul ediyorsun diyor musunuz Türkiye’de? Bakkallar kabul ediyor. Peki sen bakkala niye bitcoin kabul ediyorsun diyebilir diyorsunuz? Bu nasıl mantık??? Devlete ne? ben bakkal olarak kabul ediyorsam size ne benim kararım. Artı bitcoin yaratacısı çok bitcoin ayırdı diyorsunuz... hemde nasıl yalan yaratıcısı belli değil vede sadece mining le bitcoin elde ediyorsunuz. Ethereum için dediğiniz doğru ama artık sadece mining oldu. Lütfen millete yanlış bilgi vermeyelim

 60. çArşı her yerde

  Shorta girmis adam milleti gazliyo

 61. İlyas Beytemir

  Ya git ya adama hasta etme git borsacığınla uğraş coinler seni aşar TÜRK borsası değil orası

 62. İlyas Beytemir

  Ya sen ne ayaksın dolar çıkacak yükselecek ülke battı bitti dedin dolar yerinde sayıyor. Tutmuş şimdide coinler üzerinden algı yapmaya çalışıyorsun ne yapmaya çalışıyorsun kim için çalışıyorsun

 63. mehmet alp demir

  Kripto paralara iliskin yorumlarinizi dinleyince sizlere karsi sayginligim kayboluyor. Bence yeterli bilgiye sahip degilsiniz. Allah askina gecen sene mart ayinda 6-7 bin dolar civarinda olan Bitcoin suan duzeltme yemis hali 56 bin, gecen sene ayni zamanda 80 dolar olan Etherum suan 2200 dolar. Bana der misiniz hangi arguman bu kadar kazandirdi. Bence siz en iyi alaninzi olan dolar yorumuna ve ulke meselerine yorun. Saygilarimla

 64. Noobkin

  Matbaaya şeytan icadı deyip yüz yıllarca cahillik yaşatmak version 2. Venezuella vatandaşlarının da para konusunda muhatabı vardı ama kimseye soramıyorlar neden 2 koli parayla 1 tavuk alamadıklarını. Yanlış anlaşılmasın tabii ki her yatırımda olduğu gibi dikkat etmek gerekir. Kaybetmeyi göze alamayacağınız kadar hiç bir şeye yatırım yapılmamalıdır ya da daha az riskli şeylere yönlendirilmelidir. Fakat dijital ve merkezi bağımsız olan dijital para gelecektir ve herkesin bu konuda düzgün eğitilmesi gerekiyor.

 65. Savas Cem

  Hocam çılgınlık çok hafif kalır bir coin son 6 ay içinde % 1700 prim yaptı son bir haftada % 300 akıl almıyor

 66. Feyyaz Nal

  Yakında bitcoinleri satacak müşteri bulamayabiliriz

 67. Abdullah yılmazel

  Birde bu haberleri düşmeden yapın Allah aşkına ne düşer çıkarsa ona göre yapıyorsunuz

 68. Derin Teknolojiler

  Ah be Evren bey, sizi 1 senedir takip ediyorum, bu olaya böyle yaklaşmanıza çok şaşırdım. Olayı hiç anlamamışsınız, BTC yi mafya kullanacak çünkü takip edilemiyor demeniz kadar yanlış bir cümle nasıl kullanırsınız, birazcık araştırın hiç ders çalışmamışsınız olay tam tersi. Etrafınızda bu konuyu size anlatacak biri yoksa girmeyin bu konulara, video silmek zorunda kalırsınız. Üstelik yatırım konularından anlıyorsunuz, Amerika da şirketler BTC portföyü tutmaya başlıyor daha nasıl güven oluşabilir sizde, muhtemelen haberiniz yok? He piyasa regüle değil, hype yapıp yüksekten satılıyor bunlar doğru çünkü piyasa henüz oturmuş değil..

 69. BALIK ÇELEN

  Hocam btc nin çıkış amacı zaten merkeze bağımlı olmaması, bu bir devrim!

 70. MEHMET NAFİS ÖZBAY

  Millet açlıktan ölüyor ,,, ne yapsın ,,, abi kripto para rekabettir ,,ve kazançtır ,,, bilen kazanır bilmeyen azda olsa kaybeder ....parayı götüren götürdu zaten .....bankalar kazık , elimizdeki ekmegimize bile göz diktiler ,,, onlara inat kripto......

 71. Burak Ozdenkaya

  Sagol hocam

 72. RST HELLBOY

  longcular beğensinde sayımızı bilelim

 73. Dogan Bilgili

  Bir söylediği bir söylediğini tutmayan bir adam. Sanırım dün gece çok kaybetti....

 74. Aydin Guler

  Hocam ben yedi aydır gram altın artışını bekliyorum hala dip yapıyor kim yiyor yedi aydır benim paramı birazını bozdum söylüyeyimi üç sefer girdim çıktım ada vs/20aldım çıktım /15 /12 yani şunu diyeyim /50 fazla aldım iki haftada bundan sonra batsada çok önemli değil yinede bilğilendirdiğin için çok teşekkürler

 75. Hassan Turk

  Eğer devletler crypto paralarını çıkarırsa crypto yatırımcısı için çok iyi olur çünkü bitcoinin en ufak bi hareketi piyasayı komle sallıyor, abd crypto çıkarırsa bitcoin gözden düşerse, daha iyi, bitcoin takibini bırakırız en azından, her coin kendi fiyatını serbetçe oluşturur.yok laleymiş hıyarmış, 21. yüzyıldasın ne lalesi ne Osmanlısı.

 76. Hassan Turk

  ortada kaymak yeme falan yok, kafa karıştırma, illaki mühendisleri, çalışanları bi ücret alıcak coinin ama zaten tercih edilen coinlerin birçoğu kullanılıyor, birçoğu gerçek anlamda para gibi değil, 2 trilyon dolaar para var crypto da herkez salak bi siz komplo teoriciler mi akıllı.

 77. Sezer Kurt

  Söylediği 10 şeyden 9u yanlış çıkan Cülcül ve troll tayfası disslike vermiş. ahahaha yazık ya 10 iqlu adam birde twitterinden disslike verin diye ağlıyor

 78. Şevket Eser Kubali

  Bitcoin hakkında bilgileriniz yeterli değil. 1 BTC her zaman 1 BTC, ama Fiat paraların değeri enflasyonla sürekli azalıyor.

 79. Jack

  Hocam dolar faiz tamam da bence crypto paralar ile ilgili söylemleriniz yanlış

 80. Bekir Irmak

  Dolarda yanlış yönlendiriyor ama kripto da haklı. Çökmek üzere. Canınızı kurtarın alıcı bulamazsınız. 0 olursunuz.