140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel dizi ve programlar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. 19 ocak 2012'de kurulan 140journos, en yeni içeriklerini youtube başta olmak üzere sosyal medya hesaplarında ve seçilen özel bölümlerini BluTV gibi dijital platformlarda yayınlıyor.
aktüel · merak ettiğimiz konular üzerine; çekimleri, röportajları ve araştırmalarını 140journos’un gerçekleştirdiği, orijinal videolar
spot · güncel ve geçmiş meseleler üzerine; yaratıcı kurgu ve müzik kullanımı ile şekillenen nitelikli süreç anlatıları
SO · belgesel ve kavramsal yaklaşımlar kullanarak üretilen, görsel hikayecilik ve sanatsal ifadenin ön planda olduğu fotoğraf ve videolar
tüm makaleler, araştırmalar ve belgeseller
140journos.com
en güncel içerikler
twitter.com/140journos
facebook.com/140journos
orijinal fotoğraf ve video hikayeler
instagram.com/140journos
videolarda kullanılan müzikler
open.spotify.com/user/140journos

 • 101
 • 75

YORUMLAR

 1. Hamit Demir

  🙏🇹🇷🙋‍♂️

 2. Burak Can

  Bir şeyler değişmeli

 3. Burak Can

  Tebrik ederiz

 4. Burak Can

  Umut verici bir video olmuş

 5. Burak Can

  Efsane bir belgesel

 6. Burak Can

  Tebrik ederim

 7. Burak Can

  Çok güzel bir belgesel

 8. Burak Can

  Sırf etkileşim olsun diye yorum atıyorum

 9. çiğköfteli jelibon

  Yaş kısıtlamalı video diyor ama malesef dayanamadım ve izledim😔

 10. Nizamettin Sasmaz

  Turkiyenin bu milletin basina yakisir.ikinci ozal olucak bence allah muaffak eylesin millet duze ciksin.

 11. DCD #WİLD

  BURDAN MALUM KİŞİYE SESLENİYORUM . TEK KİŞİDEN DİRGİT . HERKESDEN YİĞİT OLMAZ

 12. Gedon' Nas

  Tek adamlarca kurtarılmayı bekleyen milletleri Tanrı çoktan terk etmiştir

  1. Gedon' Nas

   Tabii terk edecek tanrı varsa

 13. Ceyhun AKKUŞ

  fetöcüibneler.

 14. Üfleyenler Kulübü

  abicim sen degil misin yillarca bu yozlasmis kapitalist duzene sesini cikartmayip hizmet eden? Insanlarin hayatlariyla oynandigi bir duzende bas rollerde sen rol almadin mi? Simdi kalkip gunah cikarmak icin genclerin oldugu youtube da parasiyla video yaptirip Ingilizce sarkiyla sempatik gorunmeye calismak oluyor mu? Ben nasil guvenecegim sana bir daha? Az buz seyler yapmadiniz ki. Bu kadar yolsuzliga mesela göz yumdugunu bile bile ben bir daha nasil guveneyim sana?

 15. murat emre yücel

  7:25 da sayın babacan diyor ki ''2009 da krizde teğet geçmedi ekonomi %5 küçüldü'' öte yandan bugün (25.05.2020) tarihinde Cüneyt Özdemirle yaptığı programda diyor ki ''2009 da avrupa da kriz varken biz ekonomiyi %10 büyüttük'' şimdi hangisine inanalım onu anlamadım ??

 16. Emrah Baz

  👍👍

 17. Emoş Blcdg

  Güzel bir detaysın Ali Babacan 👏👏👏🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 18. Kedigiller

  takipteyiz...

 19. uvuvwevwevwe onyetenyevwe ugwemuhwem osas

  En iyisi mansur yavaş. Niyeyse bu adama bir türlü güvenemiyorum. Aynı bokun laciverti olduğuna eminim

 20. S. Şahin

  Diplomalı güleryüzlü toplumu birleştiren birine ihtiyacı var bu ülkenin.

 21. Feridun Aldemir

  Farkındalık için Tarihe bırakılan bir not🦋🦋🦋

 22. uvuvwevwevwe onyetenyevwe ugwemuhwem osas

  Umarım bu da sonradan tayyip gibi fos çıkmaz .

 23. e. karadag

  Düşünceleriniz güzel sayın babacan lakin şahsen iyi bir hatip misiniz ondan çok emin değilim meydanlarda görmek lazım sizi o zaman belli olacak herşey neyi ne kadar cesur ve öz güven ile söylediğiniz

 24. Kaan İlter

  Duble yolların sebebi devlet büyüklerimizin son model spor arabalarıyla rahat gidebilmesi içindir. Bazı arkadaşlar bilmiyordu belirtmek istedim.

 25. Namjoontds

  İstanbul’da yaşamak istemememin bir diğer nedeni.

 26. Yusuf

  Bu yasaklari uygulayanlari bulup idam etmek lazim

 27. tuba ylmz

  Umuda ,Yeniliğe ,Geleceğe Güvenebilmeye İhtiyacımız var... Umut verici bir video! çıkılan yolda Türkiye Cumhuriyeti için umarım Güzel günler bizi bekler... Yıldık! 140journos ekibinden şahane bir video teşekkürler

 28. CJ

  Benim artık hiçbir şeyden ümidim kalmadı vallahi 2000 li yillari mumla arıyoruz basimizda ki güç gitmedikce bize huzur yok!

 29. Serkan Demir

  Hiçbir zaman kontrolü kaybetmeyeceksin, Hızlanıp kontrolü kaybedersen....

 30. baba CAN DO IT

  Baba CAN DO IT, geliyor gelmekte olan..

 31. Kral Boy

  Başta Tayyip Beyde çay simit hesabı yapıyordu ama şimdi gelgör ki neyin hesabını yaptığı belli değil.Devleti yönet, Ekonomiyi yönet, orduyu yönet.Büyüklerin bir sözü vardır.Her işi bileceğine bir işi tam yap daha iyidir.Kendi öz kaynaklarımızı dahi kullanamıyoruz elimizden uçup gidiyor.Yazık değilmi bu millete.ülke bu haldeyken nasıl rahat uyuyorsun.Dağıttığın gıda kolilerimi yada maskelermi huzur veriyor.Vekil maaşlarını kes yada kaynak oluştur halkına şu zor süreçte işsiz olanlara maaş bağlasan kötümü olurdu.Çoğu insan evinden çıkamadığı şu dönemde faturaların normalden fazla gelmesi nasıl bir vicdandır artık diyecek birşey bulamıyorum.Bu milletin hakkını yiyen kimse vizdan azabı çeksin.Biz unutsakta tarih bunları unutmıycak.

 32. pustoodunya

  Başlar başlamaz takıldığım cümle içinde özel isimlerin ilk harflerinin küçük harfle yazılması oldu. Konu ile ilgili yorum yazamıyorum bile:( bu detaylar önemli sayın ilgili!

 33. Ege Bayrak

  Müziği kısın bazı yerlerde insanların ne dediği zor anlaşılıyor.

 34. Seyma Ozkan

  2 dk dayanabildim daha fazla dayanabilen varsa abla toprakları aldı mı bi söylesin

 35. Anadolu365

  Erken seçim olsada Gelecek Partisi gelse artikk sabrimiz kalmadi

 36. Cyber Attac

  Serinin diğer bölümleri neden kaldırıldı?

 37. bulutlar arasinda

  15 yıl önce dolar 1.2 türk lirası idi şimdi 7 türk lirası. durun daha fatura çıkmadı,hükümet değişince asıl rakamları göreceksiniz,siyasi muhabbet açılınca ağzı köpürük küfür edenleri yazın kenara,hiçbiri ben oy verdim demeyecek ve fırıldak gibi dönecekler,tipik siyasal islamcılar.

 38. Hatice BAĞCI

  Parti bir tanıtım videosu yapmak istese böyle yapamazdı diye düşünüyorum. Çekimler, müzikler çok etkilemiş.

 39. Remzi Demirtaş

  Hayatımın hiç bir evresinde siyaseti ve siyasetçileri sevemedim. Taki bu adam öne çıkana kadar. Yaklaşık 8 9 aydır takip ediyorum kendisini. Hayat görüşüm ilk defa bir şahsiyette siyasi rol oynuyor. Umarım çıktıkları bu yolda karşılaşacakları engellerde tökezleyip düşselerde yeniden ayağa kalkacak gücü bulabilirler. Düşmek hiç ayıp değil yeter ki kalkmasını bil. Allah yardımcınız olsun 👏👏👏👏

 40. bulutlar arasinda

  Vakti zamanında ihalelerden para koparmak isteyen her karadenizli müteahhite ya da her siyasal islamcı çakala ve tüm hemşerilerine,dayısının kızına,amcasının oğluna,yeğeninin halasına ve daha sırada bu milletin kanını emmek için pusuda bekleyen binlerce onbinlerce fırsatçıya deseydik ki "al kardeşim şu 1.000.000 Amerikan dolarını ve bir daha asla buralarda görünme" emin olun milyarlarca dolar bu milletin cebinde kalır ve ekonomi bu hale gelmezdi. ve halen köprü,havaalanı,otoyol ve tüm yandaş ihalelerden kullanmasak geçmesek bile borcunu dolara endeksli ödeyeceğimiz sözde yatırımlarla ile halktan çalınan ve çalınacak paraların boyutunu bu halk bir bilseydi gözleri açılır bir daha asla siyasal islamcılara pabuç bırakmazdı.

 41. vdeniz parlak

  LSD kafasını bulmak isteyenler bu video ile giriş yapabilir ;)

 42. Punişher 25

  Maşallah ali bey ALLAH utandırmasın.

 43. Muhittin TUTAR

  Dinimizi siyasete alet etmediğiniz sürece kalıcı başarı elde edersiniz. Başarılar ...

 44. Ergin Nasuhoglu

  tanrı muvaffak eylesin ✌🏻

 45. Ease Livers

  Milli Eğitim Bakanlığı Cambly gibi bir uygulama çıkarsa ve ücretsiz olarak kullanıma sunsa daha iyi olur. Oradan iş İngilizcesi, günlük İngilizce falan seçsen güzel olur.

 46. Necati Çınar

  Müthiş ellerinize sağlık. Gençler olarak Ali beye güveniyoruz.

 47. Mehmet Altinoz

  Bir KHK mağduru olarak Ali Babacan takip ediyorum

  1. Cimbom Şampiyon

   @Osman Kılıç yoldasi hirsiz bir serefsize dönüsmüsse ne olacak?

  2. Osman Kılıç

   Bu gün yoldaşlarını satan yarın vatanıda satar unutma

 48. Oguz K

  ırak savaşında ülkeye üst kullanma gerekçesiyle amerikadan 8 bucuk miyon dolar girişini bekleyen biri ve akpe nin günahlarına oratk biri inşallah ülke siyasetinde başarılı olamaz bu şu değil adam nazik kibar ama devlet yönetmek ve müslümanca duruş sergileyecek anlamına gelmez genç siyasetçi istiyorsanız FATİH ERBAKAN bu işi yapabilir çünkü akpenin günahlarına ortak değil ve temiz bir sayfası var

 49. Mehmet Yıldız

  Başarılı 👍🏻

 50. Anadolu365

  Tavuzu ile Samimiyet Ahmet Davutoğlu

 51. Bilge Edis

  Yolun başlangıcı değil devamında yaptıkları gerçek yüzlerini gösterir. Umarım iyilerdir.

 52. Yunus Emre Ozturk

  YENI VE GÜCLÜ TÜRKIYE (umarim bu seri devam eder aradan 2 yil gecmis yenisini bekliyorum)

 53. Orhan Uzağ

  Ahlakın adalet in olmadığı bir ülkede hiçbirsey olmaz..eğer samimi iseniz Allah yolunuzu açık etsin.. Allah yar ve yardımcınız olsun

 54. hayat life

  Osmanlı yazlık , kışlık saraylara taşındı bitişin başlangıcı oldu

 55. Rıdvan Melik Bilir

  Fikirlerin özgürleşmesi; İnsanların her gördüğüne yavşayabileceğini sanması, alkol alıp kadınların bıçaklanması, milletin birbirine küfürler savurması ve bunun samimiyet olarak algılanması gibi şeyler değildir millet. Bilmek farkında mısınız ama bir şeyi amerikalı birisi yapınca verdiğiniz tepkiyle türk birisi yapınca verdiğiniz tepki aynı olmuyor. Amerikadaki gay ya da lezbiyen çiftlerin çocukları oluyor mu ? Ya da nasıl oluyor? Sizce bu normal mi fikir özgürlüğü, sınırsızlık bu mu?

  1. Onur Ataç

   Bu videodan nasıl bunu çıkardın. Kadını bıçaklayıp öldürmesi için illaki alkollü mu olması gerekiyor. Kadını ötekileştirilen mevcut iktidar partisi zamanında hiç olmadığı kadar kadın cinayetleri yaşandı bu ülkede. Yahu kadını ve erkeği eşit görmeyen, fıtrata terstir diyen bir cumhurbaşkanının neyinden hayır gelir ki ?

 56. Ömer Akkaya

  Bu adam beli bir birikime ulaşmıș ve yönetme kabiliyet olan duruş bi insan eski bi esnaf çocuğu her kesimin derdini anlar bi insan bence artik savaşmayalım birazda halkımıza bakalım diyen bi başkan çıkması lazımdı kendi çıkarlarımızdan çok başka halkların çıkarını savunan bir başkan istemiyoruz artik kavgadan dövüşten yıldı halk artik geleceğimizi görmek istiyoruz

 57. Burak ŞENEL

  Trendde kalsın renkler çoğalsın..

 58. Talha TR

  akpci erdoğancı değilim ama 2:27 şu karede teröristbaşına güzel kapak yapmışsınız. thanksssss :D @140journos

 59. Komplo Teorisyeni

  O degil de bu babacan bilderbergci asla guvenmeyin asla

 60. murat alihan

  adam gayet mantıklı bir örnek vermiş. eğer varoluş kendi kendine mükemmelleşiyorsa 1 milyon yıl sonra o ceketi n palto olması laaazım.

  1. Half-Life Askeri

   T- Rex, ironi değil mi? Umarım ben anlamamışımdır.

  2. T- Rex

   o ceket kimyasal evrim'e uğrar o kadar yılda.gene evrim var ucunda 😂😂😂

  3. Half-Life Askeri

   Evrim, canlılara özgüdür. Ceket canlı mı? Neden bir canlı üzerinden soru soramıyorsunuz? Çünkü siz de biliyorsunuz ki evrim, bir doğa yasasıdır.

 61. Yusuf Şivğan

  TOGG

 62. MEHMET VARLIK

  Kontrolü kaybedip de hızlanmaya başlarsan, sakın kader deme...

 63. ibrahim Cicek

  Kimler değişti , kimler silindi tarih sahnesinde...

 64. joyner 1461

  stadyumlarda "son kez" 😔

 65. salo show

  2. Bölümü gelsin

 66. Ayşenur Topaloğlu

  İçimde bir umut yeşerdi ki sormayın. Köstek çıkanların çok olacağını biliyorum ne yazık ki bu kibar ve beyefendi siyasetçiye. Oyum size inşallah değişecek bir şeyler şu ülkede 🌸

 67. bla bla

  davutogluna da video cekinn

 68. Fırtına

  Ali Babacan başarılar

 69. özden rıza ışık

  Sayın Babacan'ın anlattığı yıllarda AK parti ve tayyip Erdoğanın yönettiği bir Sistemle bu Seviyeye geldi . Sayın Babacan Ak partinin bakınıydı. 🖐

  1. stiff rose

   İyi o zaman tayyip yine emir versin, dolar düşsün, enflasyon düşsün, işsizlik düşsün NİYE DÜŞMÜYOR çünkü keramet tayyipte değil

 70. oğuz aydın

  DAMAT BATIRDIN AKP Yİ!! HERKEZE VERDİK DEDİĞİN KREDİ YALANIYLA KAMU SPOTLARIYLA İNSANLARI KANDIRDIĞINI ZANNEDİYOR !! 55 GÜNDÜR DEĞERLENDİRMEDE BEKLETİLEN YÜZBİNLERCE VATANDAŞ İSYAN ETTİ.. İHTİYACI OLANA DEĞİL, LİSE ÖĞRENCİSİ HAYATINDA SSK GİRİŞİ OLMAYAN ÇOCUĞA KREDİ VERDİNİZ. İHTİYAÇ SAHİPLERİNE CEVAP BİLE VERMEDİNİZ. BAYRAMI ZEHİR ETTİNİZ. DAMAT İSTİFA ET!!!!

 71. Yusuf Taşyurt

  iran mısır ırak suriye lübnan libya. umut yok.

 72. Zehra

  allahım gülerek izledim affet sjsdjskdj ağlanacak halimize gülüyoruz valla... sistemden mi desem türklerden mi bilemedim kim suçlu

 73. Sefacan Tahiroğlu

  Silivri soğuktur olummmmm🤣🤣

 74. Selim Şahin

  DEVA partisi gireceği ilk seçimde AKP den %12 oy koparır Davutoğlu da AKP den %8 oy koparır. 🇹🇷

 75. Fatih DRT

  erken secım olursa pusulada senı arayacagım galıba hocam.

 76. M T

  YOU TURKS ARE OFFICIALLY A ARAB COUNTRY NOW LOL

 77. Umood

  Hayat rikstir -Mustafa Kemal Atatürk

 78. Celestine Slytherin

  Arada nadir mizah anlayışı çıkan olmasa çekilir koyun sürüs- pardon, insanlar değilsiniz.

 79. Idris Süne Elmas

  Ülkeyi müslüman değil imam yaptınız

 80. EvdeBakla YiyenKek

  Atatürk'e benzeyen tek özelliği cinsiyeti.

 81. Muhammed Enes

  9:26 ha şunu bileydin :D

 82. Ayarsız Bir İnsan

  Aynı filmi ikinci defa izlemek istemiyorum 🤷🤷

 83. abdullah gun

  Bu videoyu izledikten sonra yılların muhalefeti nasıl heyecan uyandıramıyor diye düşünmeden edemiyorum. Adam bilgece bir iş çıkarmış. O gelenekten gelen hiç bir şeye güvenim kalmamasına rağmen adam hala güven tesis edebilecek bir hale getirebildi yine olayı. Yine bu iş kemalistlerle ve dahi mevcut hiç bir muhalif fraksiyonla olmayacak gibi. Yine olsa olsa babacan gibi birinin kuracağı ekiple olacak gibi bu iş.

 84. İbrahim Güler

  Güzel olmuş

 85. Akıncı

  6:04 geyikten ne istedin

 86. THE TURK

  Cumhuriyet doneminde acilan fabrikalri sattınız . 18 yılda devlet eliyle kac adet sıfırdan fabrika kurdunuz. Sözde reis kuyrugu dik tutup sonra papazı verip kuyrugu amerikaya kıstıran mıdır. Devlet isi oraya buraya bagirip çağırmakla olmaz. Güçlüysen gereğini yaparsin. Trampin hakaret mektubu ortada gereği yapilacak diyordu sozde reis ne yapıldı. Yapilani söyleyim. Coronada Amerikaya iki ucak dolusu yardim birde iltifat mektubu iliskileri düzeltelim diye. Dolar kac lira haberin varmi. Faize karşıyım diyor yandaşa dolar garantili faiz garantili ihale veriyor. Hani kasadan 5 kurus para cikmiyordu. 2001 oncesi gibi vatandaşa kredi kredi faiz faiz millet calistigini bankalara yatiriyo. Ev araba alinca ilerledigimizi zannediyoruz.Memleket ithalat cenneti masaalah Çin mallarindan gecilmiyor. Üretici yabanci ürünlerle rekabet edemez duruma gelmiş. Kendi üreticisini ithalatla terbiye ettigini zannedenler. memleketin parasini dışarıya aktardiginin farkindami acaba. 15 temmuz sehitlerine toplanan para nerde diye bi sor bakalım. Sana ne cevap verecekler. Kamu mali yetim malıdır. Ihtiyat akcesine bile göz diktiler. Getirdikleri ucube tipli bi sistem her seyi ben bilirim diyen bi anlayis. Sıkışınca milletten yardim toplayacak kadarda utanmazlar. Topladiklari vergi ne kadar nereye harcamislar bi sor bakalim. padisahlik sisteminde bile yargi ve seyhulislam makami bagimsizdi. Simdi hepsi bi kişiye bagli. Bu kafaya güvenip kim yatirip yapar. Yarin ne yapacaklari belli degil. Adalet ayaklar altinda. Baskanlik sistemine toptan karsi degilim ama bu sistem kör ve topal iyilestirilmesi lazim. Kisiye göre yonetim anlayisi olmaz. Bu sistem karsi kesimin eline gecince insallah o zaman mızıkçılık yapmazsiniz. Sahi dolar bozdurup Amerikaya darbe vurulacakti ne oldu. Daha ötesi yillarca yol yürüdüğünüz insanlar bi anda terörist vatan haini oldu. Gaz vere vere bu kafalarla nereye gidecek bu memleket. Soyleyecek cok söz var ama sen ne anlatirsan anlat. Kapasite meselesi

 87. Musa türkmen

  evet meclise de en çok kadın bu iktidar dönemin de geldi yüzde 24 ü kadın söylenenlerden cımbızla farklı anlamlar çıkarmaya çalışıyorsunuz çok cahilsiniz

  1. Musa türkmen

   @Onur Ataç bu memlekette bırak meclis de konuşmayı bakanlık yapıp belediye başkanı olarak da görevine devam ediyor fatma şahin mesela eleştirdiğim çok tarafları var ama mantıklı bakmak lazım at gözlüğüyle değil siyasete dair hiç bir fikri olmayan insanlar yorum yapıyor bu da büyük cehalet

  2. Onur Ataç

   Hangi akp li kadın milletvekilinin çıkıp da mecliste konuşma yaptığını gördün. Kaç kez gördün Allah aşkına? Akp için kürsüye kadın çıkarmak zaten başlı başına günah.

 88. Ahmet Hakan Yılmaz

  13:52 her şeyi anlatıyor aslında

 89. Efe Demir

  Ali babacanın karşısına Chp den Mansur yavaş veya Ekrem imamoğlu gibi biri çıkarsa işi zor özellikle mansur yavaş diyorum ama yeni bir partiye rağmen başarılı olucağını tahmin ediyorum

 90. Muho _na

  19:21 Tayyip bey ve akrabaları

 91. Mr.MaTRaK

  Kesinlikle şans verilmesi gerektiğine inandığım, bilgi, birikim, kültür ve siyasi ahlaka sahip zeki bir siyasi figür...

 92. elman Umit

  hahahahahaaaaaa tayip titriyor oylar bolunecek tabiki millet ittifaki ni desteklicez ne ali babacan ne tayip ne ahmet serok oylar IYI parti ve CHP ye tayip by by by

  1. stiff rose

   OYUMUZ ALİ BABACANIN

 93. emre celik

  Finishing 100

 94. Yusuf

  Ne demis ayni yerde kalmayacak tabi kalinca ne oluyor hamile bir anne erkedilen bir evlat babasiz buyuyen cocuk

 95. yusuf cemtekin

  0:37 Her (2013) ?

  1. stiff rose

   👍

 96. wakabayashi

  “En yavşağı en başarılısı oluyor" Cüneyt reyize selam olsun

 97. ibrahim öztürk

  Ali Babacan çok düzgün, nazik bir siyasi profil çiziyor, bilmiyorum belki benim benzetmem ama başbakan olmadan önce recep tayyip erdoğan da böyleydi. Şimdiki halini ise biliyoruz, ne nezaket kaldı, ne üslup kaldı. Ağzını açtığı anda iki lafından biri cehape, kardeşim kaç yıldır bu ülkeyi chp mi yönetiyor? Alım gücü artık yerlerde, bu konuda bir şey yapmayacak mısınız? Olacak belli: 1999'da deprem oldu 2001 krizini tetikledi, akparti geldi. 2020 oldu corona bir kriz tetikleyecek, erken seçim olmazsa 2023'te deva partisi belki iktidar, belki diğer partilerle koalisyon olarak gelecek. Bu kaçınılmaz. Eğer düzgün hamleler yapar, halkın gönlünü kazanırsa iktidar olabilir.

 98. Leprain

  3.7k dislike örümcek kafalı akp seçmeni

 99. kara dayi

  Hiç birşey yapmadıysak bile vergi yaptik

 100. birol altınkaya

  5:45 lexevelem lal çem garoğ.